ZA NAMI SZAFLARY TOUR 2017

Tegoroczna edycja Szaflary Tour odbyła się 22 października, tradycyjnie na placu przy kościele św. Andrzeja Apostoła, pod hasłem MTB przygoda. Zmieniona formuła związana była z przeprowadzeniem szkoleń podstawowych dla dzieci z zakresu technik jazdy na rowerze górskim.

W tym celu do szkolenia został wykorzystany pumptrack oraz liczne przeszkody imitujące te prawdziwe, które można spotkać w terenie górskim.

Kolejnym elementem wspólnej zabawy był wyścig na czas, podczas którego uczestnicy musieli pokonać liczący około 300 metrów rowerowy tor przeszkód. Na starcie stanęło 52 zawodników w 5 kategoriach wiekowych oraz w kategorii open.

Pomimo niesprzyjającej pogody, zabawa przebiegała bez przeszkód, a co najważniejsze wszystkim uczestnikom dopisywały doskonałe humory. Organizatorzy zadbali o urozmaicenie tegorocznej edycji imprezy. I tak zawodnicy startujący w Szaflary Tour jak i zgromadzeni widzowie mieli okazję obejrzeć pokaz Dawida Pietrzaka, który zaprezentował swoje umiejętności w trialu rowerowym oraz zasiąść za kierownicą samochodu rajdowego Konrada Bieli.

Liczne nagrody zarówno dla zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych jak i przeprowadzonego losowania, zostały ufundowane przez wielu sponsorów. Losujący wygrywali min. akcesoria rowerowe, wouchery na baseny termalne, pizzę, masaż sportowy oraz rower.

Organizatorzy: Parafia pw. Św. Andrzeja Apostoła w Szaflarach, Fundacja 2 Koła oraz Stowarzyszenie dla Rozwoju Gminy Szaflary dziękują wszystkim sponsorom i darczyńcom za przekazane nagrody. Tegoroczną edycję wsparli: Termy Szaflary, Gorący Potok, Kotelnica Białczańska, Zakład Produkcji Jogurtu Magda, Majerczyk Zakład Masarski, Janik Zakład Wędliniarski, GOOL Bistro, Pensjonat Pod Tatrami, Piekarnia i Cukiernia Andrzej Fąfrowicz, American Dreams health&beauty.

Wszystkim zawodnikom i ich rodzicom dziękujemy za czynny udział w zabawie i do zobaczenia w nadchodzącym sezonie rowerowym.

więcej zdjęć pod adresem https://szaflary.pl/2017/10/28/szaflary-tour-2017/

informacje ze strony  http://www.2kf.pl

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *